• Márciusi könyvhónap a IV. D-ben

• A távoktatás időtartama alatt karácsonyi ajándékaink hűségesen várták ifjú tulajdonosaikat. A márciusi könyvhónap kapóra jött számunkra. Közösen lapozgattuk, nézegettük a gyönyörű illusztrációkat, ovastunk fel a versekből, és azok, akik már az olvasókönyvben bizonyították, hogy nem jelent számukra gondot az olvasás, már a mai napon meg is kapták jutalmukat. A gyerekek megígérték, hogy óvni fogják becses kincsüket, és a húsvéti szünidő alatt neki is fognak az olvasgatásnak. A többiek számára pedig kiváló motiváció lett a Lófráló megszerzése. A tanév végére remélem, már mindenki magabiztosan kiigazodik a betűk birodalmában, és ők is hazavihetik szorgalmuk gyümölcsét.

Köszönjük a Családi Könyvklubnak az értékes ajándékokat!

• Mentsük meg a méheket! - rajzpályázat

• Élő méhecskék közelségébe ugyan nem merészkedtünk, de oktatófilmek segítségével rengeteg érdekességet tudtunk meg az emberiség számára különösen fontos rovarokról. A IV.D osztályban megbeszéltük, ötleteltünk, és nekifogtunk az alkotásnak. A tus és anilin technika már jól ismert volt számunkra. A III.B osztály tanulói temperafestékes ujjlenyomatot készítettek, ebből születtek a szorgos méhek. A IV.A tanulója légpárnás fóliacsomókkal alakította ki a méhkast, a IV.C pedig szinesceruza rajzzal készült méhekkel neveztek be. .

• A VÍZ VILÁGNAPJA A 6.C-ben

• Mint minden éven március 22-én, az idén is megemlékeztünk a víz világnapjáról.

Milyen is az ivóvíz értéke? Egy olyan meghatározó fontosságú folyadék, amely nélkülözhetetlen az élet fennmaradásához bolygónkon. Megvitattuk a tiszta víz fontosságát, felhasználását a mindennapokban. Szó volt a takarékosságról, a víz áramlásáról a természetben és a víz szennyezéséről is. A 6.C osztályos tanulók elmetérképen mutatták be mindezt és szép rajzokat is készítettek.

• A gyurmázás jótékony hatása

• A gyurmázás jótékony hatása már régóta ismert. Egy projektfelhívásba bekapcsolódva 8,4 kg gyurmát nyert az iskolánk, amit a nulladikos gyerekek kapnak meg. Mire jó a gyurma? Azon kívül, hogy természetes anyagból készült, kellemes illata van és jól formálható? A gyurmázás fejleszti a

• finommotorikai képességeket - ez az alapja az írás megtanulásának,
            • kreativitást, képzelőerőt és a szépérzéket,
            • a szem-kéz koordinációt,
            • kézügyességet,
            • színek, formák tanulását,
            • a gyermek memóriáját, oldja a szorongást.

A gyurma több, mint egy egyszerű játék!

• "Deň Alice a Doda"

• A Denník N kiadó jóvoltából iskolánk legkisebbjei 200 darab kétnyelvű, szlovák-roma foglalkoztató könyvet kaptak. Az iskolába beiratkozó gyerekek többsége nem ismeri a tanítás nyelvét, csak anyanyelvükön, roma nyelven kommunikálnak. Ehhez nyújt majd segítséget a képes, színes foglalkoztató könyv, a pexeso és a szókártyák, hogy a nyelvi akadályokat minél hamarabb leküzdjék.

• SZÜLŐK FIGYELMÉBE❗🙋‍♀️🙋

• Márc. 22-én iskolánkban újraindul a tanítás. Ha a szülő és a felső tagozatos tanuló nem tud negatív teszteredményt felmutatni, a gyermek nem vehet részt az iskolában folyó tanításon. Ebben az esetben:

a) A tanuló igazoltan hiányzik.

b) A szülőnek kötelessége biztosítani gyermeke oktatását az osztályfőnök által eljuttatott feladatlapok megoldásával. Ha öt nap után nem juttatja vissza a megoldott feladatlapokat, a tanulót igazolatlan hiányzóként fogjuk feltüntetni és jelentjük a felsőbb szerveknél.

c) Ha a tanuló több mint 15 tanítási napon nem vesz részt az iskolai oktatáson, és nem teljesíti a b) pontban leírtakat, a kihagyott tananyagból bizottsági vizsgát kell tennie.

Ha a tanuló beteg, vagy karanténban van, a szülő három napon belül köteles eljuttatni az erről szóló igazolást az osztályfőnöknek.

8 Školská dochádzka: https://www.minedu.sk/data/att/18934.pdf

• ÉRTESÍTÉS

• Hétfőtől, március 22-től iskolánkban újraindul a tanítás az alsó tagozaton és öt fős csoportokban a felső tagozaton. Ennek feltétele az 0-4. osztályokba járó tanulók szempontjából:

• a gyermek teljesen egészséges,
            • nincsen fertőzött (pozitív) a családban,
            • a szülő (törvényes képviselő) a negatív teszteredményét felmutatja (a tesztelés 7 naponként lesz kötelező).

Az 5-9. osztályokba járók esetében:

• a gyermek teljesen egészséges,
            • nincsen fertőzött (pozitív) a családban,
            • a tanuló és az egyik szülő (törvényes képviselő) a negatív teszteredményét felmutatja (a tesztelés 7 naponként lesz kötelező).

A felső tagozatos osztályok 5 fős csoportokban tanulnak a következő beosztás szerint:

Hétfő: 5.AB, 6.C, 8.B

Kedd: 6.AB, 8.A, 6.C, 8.B

Szerda: 7.AB, 9., 6.C, 8.B

Csütörtök: 8.A, 6.C, 8.B

Péntek: 9., 6.C, 8.B

Az alsó tagozatos tanulóknak kötelező a szájmaszk viselete, a felső tagozatos tanulóknak pedig a respirátor használata (az iskola bebiztosított minden felső tagozatos tanulónak 1 egészségügyi FFP2 szűrőosztályú maszkot (respirátort), amit kizárólag az iskolában használnak majd).Hétfőn reggel a szülő kísérje el gyermekét az iskolába, mivel beszületbeli nyilatkozatot kell aláírnia!

• NÉPSZÁMLÁLÁS 2021

• A népszámlálás február 15-én kezdődött, most először elektronikus formában zajlik a scitanie.sk weboldalon vagy a SODB 2021 mobilalkalmazással. Az űrlapot március 31-ig lehet kitölteni. A népszámlálás asszisztált formája áprilistól október végéig tart. A törvény értelmében minden lakos, akinek állandó, vagy átmeneti lakhelye van Szlovákiában, köteles részt venni a népszámlálásban. A Szlovák Statisztikai Hivatal tájékoztatása szerint az idei népszámlálás elektronikus adatlapját már mintegy 3 250 000 lakos kitöltötte, amely Szlovákia népességének 58 százalékát jelenti. A legtöbben Zsolna megyében, legalacsonyabb az arány Kassa megyében.

Felhívjuk a szülők figyelmét, hogy a kiskorú gyerekek helyett a szülő vagy a törvényes képviselő köteles kitölteni a népszámlálási űrlapot a gyermek születési számának megadásával.