• Anyák napi kézműves foglalkozás

          • Az utolsó tavaszi hónap első vasárnapján mi is anyukáink köszöntésére készülünk. A tanító nénik segítségével már iskolánk valamennyi nebulója lelkesen gyakorolja a dalocskákat, versikéket, a kézműves foglalkozásokon szebbnél szebb ajándékok készülnek. Mi idén szeretetkarkötőket fontunk. Boldog anyák napját kívánunk! (7.CS osztály)

          • A nárciszok világnapja

          • Mint minden éven, az idén is megemlékeztünk a nárciszok világnapjáról a 7.D osztályos tanulókkal. Az erről szóló előadást és beszélgetést az iskolai órákba iktattuk be. Különös figyelmet szántunk a daganatos megbetegedésekkel küzdő gyerekeknek és felnőtteknek. Foglalkozásunk záró részében elolvastunk egy cikket az Egészség c. folyóiratból, amely a rákos megbetegedések kezeléséről szólt.

          • A roma kultúra világnapja

          • Iskolánk diákjai teljes egy héten keresztül a roma kultúra hangulatában éltek. Festettünk, zenéltünk, énekeltünk, táncoltunk, a cigányság történelmével ismerkedtünk. Híres cigány- és zenészegyéniségek életébe is betekintést nyertünk, akik munkásságukkal a magyar- és a roma kultúrkört gazdagították. A cigánymesék a romák életében az emberi problémák kibeszélésének terepe. Ezért elemeztünk néhány mesét is. A roma szimbólumokkal is foglalkoztunk. Megállapítottuk, hogy a zászlóban szereplő szekérkerék már aktualitását veszítette, hisz mára már nem jellemző a romák tömeges „szekeres“ vándorlása. Régi felvételeken rácsodálkoztunk az elfeledett tánclépésekre is. Iskolánk Savorenge énekkarának néhány tagja megtáncoltatta a kisebb tanulókat is. Olvastunk mesét magyarul, majd összehasonlításképpen roma nyelven is. A roma népviselet gazdagságát, sokszínűségét sem hagyhattuk ki. Elemeztük a cigány képzőművészet egyes alkotásait is. A sok vidámság mellett komoly beszélgetést is folytattunk a romák jelenlegi helyzetéről. Iskolánk minden igyekezete arra irányul, hogy diákjaink az alapiskola elvégzése után tovább tanuljanak. Ennek előfeltétele a szorgalom, kitartás, akarat és szülői támogatás. Sajnos, ezek hiánya a legjellemzőbb napjainkban. Áttörést csak a szemléletváltás hozhat.

          • Áprilisi tantárgyközi elem napja - Multikulturális nevelés a VII.CS osztályban

          • A mai napon városunk multikulturális közösségének működését SWOT analízis segítségével elemeztük, miközben a szlovákok, magyarok és romák együttélése (egymás mellett élése) kapcsán számtalan elgondolkodtató, vidám, szomorú... téma merült fel. Ötletbörzével négy területet terveztünk feltérképezni, megpróbáltuk felfedni a multikulturalizmus erősségeit, gyengeségeit, az ebben rejlő lehetőségeket, és a veszélyeit. Az elemzés folyamata korántsem volt egyszerű, viszont a munkakedv és a vidám hangulat felejthetetlen élményekkel gazdagította a napunkat. (VII.CS)

          • Nárciszok napja – az együttérzés és a remény jelképe

          • A II.C osztályban ma a daganatos megbetegedésekről és a nárciszok napjáról beszélgettünk. A rajz óra keretén belül a reményt szimbolizáló sárga nárciszokat készítettünk - ezzel is kifejezve együttérzésünket ebben a betegségben szenvedőknek. A nárciszok napja nem csupán a rákellenes küzdelem anyagi támogatásáról szól, további célja, hogy a betegség gyakori előfordulására figyelmeztessen.

          • Az ovisok látogattak el iskolánkba

          • Kedden az ovisok látogattak el iskolánkba, ahol az elsős gyerekek és a tanító nénik fogadták őket. Bár kissé megszeppenve érkeztek, szemükben mégis ott bujkált a kíváncsiság, hiszen szeptembertől ők is idejárnak majd. Nagyon megörültek, mikor felfedezték társaikat, akikkel tavaly még együtt játszottak az óvodában. A tanító nénik feladatokat készítettek számukra, amit az elsősök segítségével oldottak meg. Betekintést nyertek az olvasás, matematika, szlovák és rajz órákba és egy dalocskát is megtanultak. A végén még játékra is jutott idő. Felszabadultan nyugtázták, hogy az iskola nem is olyan borzasztó és bevallották, hogy már nagyon várják a szeptembert.

          • GYÁRTSUNK KÖNYVET!!!!!

          • címmel hirdettünk versenyt a könyvhónap alkalmából. A versenykiírás projektmunka formájában kérte az osztály által előállított könyvet. A versenybe szinte valamennyi felső tagozatos osztály bekapcsolódott. Szebbnél szebb „kiadványok” születtek. A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt az ötletes csoportmunkák közül a legeredetibbet kiválasztani. Végül a 7.B osztály, a speciális osztályok közül pedig a 7.C –sek alkotása lett a győztes. Mindkét osztály a kassai minigolfpályára nyert egész napos kirándulást.

            A résztvevő osztályok sem maradnak jutalom nélkül, fagyizni mehetnek majd egy szlovák órán a tanárral, aki a munkát felügyelte.

          • TAKARÍTSUK KI SZEPSIT!!!

          • Idén is csatlakoztunk a felhíváshoz, amely szemétszedést hirdet a város területén. Valamennyi osztály szemetes zsákkal és kesztyűvel felszerelve indult Szepsi különböző területét megtisztítani a szétszórt szeméttől. Amint a képek mutatják az eredmény látható, de vajon meddig…?

          • “A legjobb orvosok: dr. Elégedettség, dr. Higgadtság és dr. Jókedély.”

          • Iskolánk tanulói az II.A és II.E osztályokból is csatlakoztak a nárciszok napjához. Ez a nap a daganatos betegségek elleni harc napja. Jelképe a sárga nárcisz – a tavasz és a remény virága –, melyet az adományozók ezen a napon a ruhájukra tűznek. A pénzadomány hivatott segíteni és támogatni a rákkutatást. Elsődleges célunk az volt, hogy felhívjuk a gyermekek figyelmét a daganatos megbetegedésekre, a megelőzés és a rendszeres szűrések fontosságára a segítségnyújtás örömérzetére. Segíteni jó! Tanulóink a virágokat saját maguk készítették el.

          • "Az egészség nem minden, de az egészség nélkül minden semmi."

          • Az egészség világnapja alkalmából az II.C és az II.E osztály tanulói az egészségnek szentelték a napjukat. Megbeszélték, mi minden szükséges ahhoz, hogy egészségesek legyenek. Beszélgettek a mozgás fontosságáról, a helyes táplálkozásról és tisztálkodásról is. A megszerzett tudásukat különféle feladatokon keresztül próbálták ki.

          • Multikulturális nevelés - tantárgyközi elem napja

          • A multikulturalizmus a kultúrák, népcsoportok, etnikai és vallási kisebbségek multikulturális társadalomban való egymás mellett élését hirdeti, ahol nem létezik szociális asszimiláció vagy faji szegregáció.

            Ennek a kitételnek a jegyében a mai napon iskolánkban megemlékeztünk ennek fontosságáról.

            Az 5.A osztályban szókereső játék adta meg az alaphangulatot ahhoz,hogy interaktív kvíz formájában a magyar órán a rovásírás segítségével üdvözöljük a világ népeit.

            Az 5.A és 5.B osztályban a szlovák órán egy cigány népmese hőséről folyt a diskurzus.

            Az 5.B osztály tanulói prezentáció formájában betekintést nyertek a multikulturális ismeretekbe.

            A 6.A osztály történelem órán elkészítették az egyes kontinensek sokszínűségének térképét.

            A matematika órán pedig a számírás fejlődésével foglalkoztak, miközben a tanulók kipróbálhatták az egyiptomi, a római és az ókori mezopotámiai számok írását.

            Az angol órákon olyan ünnepekkel, szokásokkal, hagyományokkal foglalkoztak, amelyek eddig a tanulók számára ismeretlenek voltak.

            8.A sem maradt tétlen. Ők tanáruk segítségével a világ gasztronómiai sokszínűségéről beszélgettek. De szó esett a zenei világról és a vallásokról is.

            Mindannyian remek órákat tudhatunk magunk mögött karöltve érdeklődő tanulóinkkal.

          • Sokoldalúság Jelvénye

          • Iskolánk 8 tanulója Kispéri Zoltán tanár úrral a Sokoldalúság Jelvénye

            Verseny kerületi fordulóján vett részt. Diákjaink a kerület nagy iskoláival, köztük sportiskolákkal vették fel a harcot. Igazán nem kellett szégyenkeznünk.

          • A 31. TOMPA MIHÁLY ORSZÁGOS VERSENY JÁRÁSI FORDULÓJA SZEPSIBEN

          • Iskolánkat hét tanuló képviselte a járási versenyen.

            Eredmények:

            Ezüstsávos minősítést kapott:

            1.kategória - vers: Horvát Sebastián 2.A

            2. kategória - vers: Rybár Zlatko 5.A

            Bronzsávos minősítésben részesült:

            1.kategória - vers: Rybár Gusztáv 2.A, Matta Krisztián 2.B

            próza: Rybár Sebastián 1.A

            2. kategória - vers: Lacko József 4.B

            3. kategória - próza: Bari Alina 9.

            Tanulóinknak gratulálunk, a pedagógusoknak köszönjük a felkészítést!

            Fotók: Zborai Imre FB

          • Mentálhigiénés csoportfoglalkozás: önmegvalósítás, esélyegyenlőség és szükségleteink...

          • Alapszükségleteink száma véges, függetlenek tértől és időtől, a túlélésünket biztosítják. A szükségleteink kielégítési stratégiái viszont végtelen számúak lehetnek, és az adott kultúrától, helytől, időtől, az egyén fejlődési/életkori szakaszától függően változnak. Ahhoz, hogy az álmainkat valóra tudjuk váltani, szükségleteink kielégítése elengedhetetlen. Hogyan látjuk magunkat 20 év múlva? Mik az álmaink? Hogyan tudnánk megvalósítani az álmainkat? Ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat, gyűjtöttük össze a lehetséges megoldásokat. Vajon minden gyermek álma teljesül? A leningrádi pályaudvar gyermekeiről készült dokumentumfilmet nem először néztük meg. Utcagyerekek, akik az alapvető szükségleteikért, a túlélésükért küzdenek. A "Lépj előre..." feladat során megéltük az esélyegyenlőtlenségüket. Mit érezhetnek? Mi hol tartunk éppen álmaink megvalósításában? 14 - 15 évesen már nem is olyan távoli számunkra a téma, és álmaink beteljesülése nagyrészt a saját kezünkben van! (7.CS osztály)

          • Preventív előadás: az egészség világnapja

          • Az egészséges életmód segít megakadályozni a betegségeket, a leghatékonyabb megelőzésnek tekinthető. A megelőzés fontosságáról és módjairól tartott ma prezentációval egybekötött előadást Dr. Kojš, a Kassai Regionális Közegészségügyi Hivatal munkatársa a negyedikes és ötödikes tanulóknak.

          • Városi pedagógusnapi ünnepség

          • A pedagógusnap alkalmából városunk vezetése ismét megjutalmazta a város területén működő iskolák és óvodák pedagógusait és tevékenységük segítőit. Idén iskolánkból Göbl Melinda, alsó tagozatos és Zajdek Andrea, magyar-etika szakos pedagógus részesült kitüntetésben sokéves pedagógiai tevékenységéért és kiváló oktató-nevelői munkájáért. Szívből gratulálunk!

            Fotók: ZUŠ Moldava nad Bodvou

  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje