• ÉRTESÍTÉS

• Az iskola vezetősége értesíti a szülőket, hogy az influenzás megbetegedések nagymértékü terjedése miatt a tanítás február 5-től (hétfő) február 7-ig (szerda) szünetel, az iskola zárva lesz. A tanítás február 8-án, csütörtökön folytatódik.

• Kölcsönös óralátogatás

• Január 31 – én a V.B osztályban nyitott technika órát tartott Halász Andrea tanárnő. Az óra célja az volt, hogy a tanulók megtanulják és képesek legyenek megkülönböztetni a nyersanyagot, alapanyagot, félterméket és a kész termékeket.

Az elméleti ismeretek elsajátítása után a tanulóknak lehetőségük nyílt a megszerzett ismereteket gyakorlati tevékenységekben is alkalmazni. A tanulók két csoportra voltak osztva. Az első csoportban agyaggal dolgoztak: kancsót, csészéket, szíveket, valamint egy kígyót formáztak meg. A második csoportban a tanulók az előkészített anyagokból szendvicseket készítettek szülinapi ünnepségre. Közben beszélgettek az egészséges táplálkozás piramisáról.

Az óra végen a jelenlévő pedagógusok és a tanulók pozitívan értékelték a technika órát.