• TANÉVZÁRÓ 2020/2021

• Kedves gyerekek! Kívánjuk, hogy a felhőtlenül boldog nyár, a vakáció igazi érzése köszöntsön rátok és élvezzétek annak minden egyes pillanatát. Találkozunk szeptember 2-án.

• PAPÍRGYŰJTÉS 2021

• Ma nagy volt a forgalom az iskola folyosóin: minden osztály az egész év során felhalmozott rajzlapokat, munkafüzeteket, munkáltató tankönyveket, felmérőket, újságokat, szórólapokat, magazinokat kötötte csomóba, majd a mérlegre kerültek lemérésre. Összesen 1286 kg papírt sikerült összegyűjtenünk!

• Iskolai olimpiai nap 🥇🥈🥉 #OlympicDay

• A projektet a Szlovák Olimpiai Sportbizottság hirdette meg, amelynek az volt a célja, hogy a tanulók megismerjék a mozgás, sportolás örömét. A felső tagozatosok három versenyszámban versengtek. Minden osztályból a legjobb időt futó, távolugró és krikettlabda dobó tanulóból állították fel a szervezők, Kisperi Zoltan, Roland Képeš és Oto Horváth a sorrendet, így minden osztályból 3 tanuló kapott jutalmat. A nagy meleg ellenére a tanulók kitűnő eredményeket értek el. Gratulálunk a nyerteseknek!

• Harmadikosaink Jászón

• A harmadikos tanulók kis csapata Jászón töltött egy szép napot: megnézték a kolostor egyes részeit, megismerkedtek a történelmével, majd a jászói cseppkőbarlang csipkecsodáit és sziklalakzatait csodáltál meg.

• A IV.D kalandtúrája a dinoszauruszok birodalmában

• A pozsonyi Comenius Egyetem természettudományi karának docense, Natalia Hudackova régi kedves ismerősünk. Ma újra látogatást tett nálunk, hogy együtt vághassunk neki a paleontológiai kalandtúránknak. E rendhagyó délelőttön rengeteg élményben volt részünk. Érdekes dolgokat tudtunk meg a Szlovákiában egykor élő őslényekről, fosszíliákat készítettünk, 3D-s filmet néztünk a dinoszaurusz életéről, gyűjtögettük a rengeteg új információt.Köszönjük szépen a felejthetetlen kirándulást!

• Közlekedési nevelés

• A közlekedési nevelés kereszttéma részeként ma a VI. C osztályos tanulók gyalogosként és kerékpárosként a közúti forgalom részesei lettek. Először megnéztek egy oktatóvideót a gyalogosok biztonságos közlekedéséről. A következő részben a közúton játékos módon tesztelték elméleti tudásukat. A tevékenység célja az volt, hogy megismerjék a közúti közlekedésben a biztonságos magatartás szabályait gyalogosként és kerékpárosként egyaránt.

• Értesítjük a szülőket és a tanulókat

• Értesítjük a szülőket és a tanulókat, hogy 2021. június 23-án, szerdán az iskola minden tanulója igazgatói szabadnapot kap. A tantestület tagjai ezen a napon módszertani napon vesznek részt.

• A kakukkfű, mint csodaszer

• A VIII.B és a VI.C osztályok tanulói ma kakukkfű gyűjtésre indultak. A kakukkfű kiváló immunerősítő gyógynövény. Kezelhető vele a köhögés, a hörgő- és a szájüregi gyulladások is. Újabban vírusos betegségekre is javasolják. Mi a diákjainkkal a kakukkfüvet kiszárítjuk, megfelelően tároljuk és a hideg téli időszakban majd teát főzünk belőle, megelőzve a fertőző betegségeket. Egészségünkre!

• Az elvarázsolt királykisasszony

• Hol volt, hol nem volt, hetedhét országon is túl, élt egyszer egy elvarázsolt királykisasszony, aki banya képiben várta azt a bátor királyfit, aki megkéri a kezét és háromszor megtáncoltatja, s ezzel megszabadítja a varázslat alól. Hogy sikerült-e a legkisebb fiúnak véghez vinni ezt a bátor tettet? Bizony sikerült! Köszönjük a Kuttyomfitty Társulatnak a remek előadást és a közös táncolást!

• Közös erővel mindennel könnyebben megbirkózhatunk!

• A IV.D osztály ezzel az alapgondolattal kezdett hozzá az Emberi Jogok Szlovák Nemzeti Központja által meghirdetett rajzverseny országos szintű kihívásának. A témát alaposan "körbejárták", sokáig dolgozgattak a képeken, de megérte, egyik alkotásuk, Hudák Martin rajza fődíjban részesült. Gratulálunk!

• Június, a vadászat és a természetvédelem hónapja

• A Poľovníček polgári társulás jóvoltából tanulóink a mai napon egy természettel kapcsolatos fotókiállítást tekinthettek meg. A fotókon különböző állatokat, természeti jelenségeket és sajnos a természetet elcsúfító szemétdombokat is láthattunk. Marcela Štarková tanító néni, aki egyben vadász is, bemutatta a kiállítást, amelyen hazai - köztük Szemán Viktor kollégánk - és külföldi fotósok képei szerepelnek. Beszélt a vadászat jelentőségéről, az állatok és a természet védelméről és készségesen felelt a gyerekek kérdéseire. Köszönjük szépen Peter Štark és Marcela Štarková!

• Agyagozás a kovácsműhely udvarán

• A Szepsi Városi Művelődési Központ szervezésében mi is meghívást kaptunk A hagyományostól a modern kézművességig című projekt első rendezvényére, ahol negyedikeseink ízelítőt kaptak az agyagozás mesterségéből.

• GYEREKNAP

• "A cigány gyerekek meseházikónak

képzelik a gyermeknapot,

s vágyaik szeretet-tégláiból egészen az égig építik.

Sürög-forog a rajkók hada.

Vadvirágot, madárdalt gyűjtenek szertelen,

s gúzsba kötik a nyarat.

Árvalányhajból csatot

kötnek a szivárványra,

mennyei menyegzőbe készülnek.

Lesik-várják a Nap-királynőt,

ölelésre vágynak,

szemük meg se rebben a szemfényvesztő nyárban."

• FESTETTÜNK, RAJZOLTUNK a IV. D-ben is

• A IV.D speciális osztály tanulói is beneveztek a meghirdetett rajzpályázatokba, íme a benevezett alkotások:

1. Harmos Károly Országos Képzőművészeti Rajzpályázat - Lázár Ervin versének illusztrációja

2. Moje ľudské práva

3. Keresd a zöldet - rajzpályázat az év kétéltűje, a zöld varangy tiszteletére