• Miért gyűjtsd a papírt?

• Évente átlagosan 100 kilogramm papírt használunk személyenként, és ennek nagy része a szemétben végzi. A papír előállításához nagyon sok energiára van szükség. Egyetlen tonna papír előállításához pedig legalább 2-3,5 tonna fát (10 fa) kell elpusztítani. Ezért az idén is úgy döntöttünk, hogy az egész éven felhalmozódott papírtermékeket - munkafüzetek, munkáltató tankönyvek, betelt füzetek, irodai papírok, reklámújságok - nem viszik haza a gyerekek, nem dobjuk a szemétbe, de összegyűjtjük és újrahasznosításra ajánljuk. Így csütörtökön 1400 kg papírt sikerült összeszedni! Ezzel kb. 14 fát mentettünk meg.

• Rendhagyó polgári nevelés óra III. (6A. 6B. 4C)

• A holnapi bizonyítványosztás előtt tettünk még egy látogatást a tájházban. Felelevenítettük ismereteinket. Sok mindent már tudtunk, de ennek ellenére Babi néni sok érdekes információval lepett meg bennünket. Azt is megtudtuk, hogy városunkban az első kovácsok cigányok voltak, akik nagyon jól értették ezt a mesterséget. Kipróbálhattuk a mángorlót, a rajbolót, a vasalót, és rácsodálkozhattunk a babapólyára is. A tájház udvarán megcsodálhattuk a virágokat, bokrokat. Roli nagyon szemfüles volt. A ma már nagyon ritka eperfa gyümölcsét meg is kóstolta. Babi néninek hálából az élvezetes idegenvezetésért elszavaltuk József Attila: Kertész leszek című versét. Maga sír Babi néni? – kérdezte Mirabella.

Talán mégsem hiábavaló tanulni! – ezzel a kijelentéssel zártuk mai rendhagyó óránkat és egyben a tanévet is.