• BEIRATKOZÁS

• Az iskola igazgatósága értesíti a szülőket, hogy a BEIRATKOZÁS a 2023/2024-es tanév 1. évfolyamába 2023. április 3-án és 4-én zajlik.

Kérjük hozzák magukkal a személyi igazolványukat és gyermekük születési levelét.

• Rajzverseny - "Hasič - pretekár"

• A szlovákiai önkéntes tűzvédelmi szervezet által hirdetett rajzversenyre a következő rajzokat küldtük, melyet a 3.A, 6.C, 7.A és a 7.B tanulói készítettek.

• Tesztelés 9 - 2022/2023 - általános tudnivalók

• Az alapiskolák 9. osztályos tanulóinak tesztelésére 2023. március 22-én és 23-án kerül sor.

A 9. osztály tanulói az alábbi tantárgyakból írnak tesztet:

• magyar nyelv és irodalom - 2023. március 22. (szerda)
            • matematika - 2023. március 22. (szerda)
            • szlovák nyelv és szlovák irodalom - 2023. március 23. (csütörtök)

Általános tudnivalók

• "A" típusú hepatitisz, avagy „a piszkos kezek betegsége“

• A sárgaságot a piszkos kezek betegségének is nevezik, mivel nagyon könnyen terjed nem megfelelő higiéniai körülmények között. A hepatitisz A típusú betegség a fertőzött széklettel terjed. A képen látható bármelyik tünet észlelése estén azonnal forduljon a kezelőorvosához! Számos személyről van tudomásunk, akik inkubációs, azaz lappangási időszakban lehetnek, amely mintegy harminc napig tarthat. Ezek tünetmentes fertőző személyek, s mivel a betegségnek még nincsenek látható jelei, másokat is megfertőzhetnek. A szakemberek a megelőzés érdekében a védőoltást javasolják.

A legfontosabb megelőző intézkedés a higiéniai alapkövetelmények betartása, főként az alapos kézmosás folyó víz alatt és szappannal minden toalett-használat után, étkezés és ivás előtt, de minden olyan tevékenység előtt, amikor a kéz érinti a szájat.

• "Mi leszek, ha nagy leszek?"

• A szepsi Agrotechnikai Szakközépiskola, ismertebb nevén a "PTŠ" közkedvelt továbbtanulási lehetőség végzős tanulóink körében. Egyik oka az, hogy a fiatalok helyben folytathatják tanulmányaikat, a másik pedig az, hogy 2-3 év alatt szakmát tanulhatnak, valamint a 4 éves tanulmányi szakok kínálata. Ma az iskolán folyó elméleti és gyakorlati oktatásról, szakképzési lehetőségekről tartott előadást végzőseinknek az iskola főmestere, Ing. Špišáková Jolana.