• Húsvétra készülünk

• Húsvétra gondolva nagyon sok minden eszünkbe jut. A tavasz, a feltámadás, a barka, a húsvéti szünet, a 40 napos böjt vége, a finom sonka és a kalács, a piros tojás, a locsolók. Ünnep ez a javából, amire minden évben, talán már január óta készülünk. Számon tartjuk az időpontját, tervezgetjük a programokat. A negyedik A és B osztályokban a húsvéti díszítéssel foglalkoztunk. Elkészítettük a fűzfaágakból font ajtódíszeket, tojásokat, de még tyúkanyót is megformáltuk, nektek pedig ezt kívánjuk:

„Kamrátokba finomat, házatokba békét,

a szívetekbe a szeretet áldott csendességét,

a tervhez szerencsét, a munkához kedvet,

minden földi jót és egészséget Nektek!

Áldott húsvéti ünnepeket!”

• „Április 1. – A madarak nemzetközi napja”

• A mai napon iskolánkban a madarak napjáról emlékeztünk meg, melynek kapcsán igyekeztünk tanulóink figyelmét még jobban felhívni a természetvédelem fontosságára. A II.B és III.A osztályos tanulók a jeles naphoz kapcsolódóan dokumentumfilmet néztek, rajzoltak, ragasztottak, játszottak, környezetünkben élő madarakkal ismerkedtek meg. Védjük, óvjuk madarainkat!