• Munkálkodtunk...

• A munkára nevelés és a technika óra a mentálisan sérült tanulók legfontosabb tantárgya, amely a legalacsonyabb évfolyamtól kezdve szisztematikusan hat a motoros képességeik fejlődésére. A tanulók alapvető ismereteket szereznek az anyagokról, eszközökről, munkafolyamatokról. Megtanulják felismerni az anyagok fajtáit, tulajdonságaikat, megismerik a szerszámokat és funkcióját, megtanulnak beszélni arról, hogy mit csinálnak és mivel dolgoznak. A 4. C és 5. C speciális osztályok textildíszítéssel foglalkoztak. A bevásárló táskákat textilfestékekkel, a kis szalvétákat gyöngyökkel és hímzéssel díszítették. Filcből kis madarakat varrtak. Jutalmuk a palacsintasütés volt, amit természetesen jóízűen elfogyasztottak.